ROPAMIAL SRL

Activă

0899 Alte activităţi extractive n.c.a.

ROPAMIAL SRL (CUI 9349889) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 15 aprilie 1997, cu activitatea principală „alte activităţi extractive n.c.a.” (CAEN 0899).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.670.966 lei, profit net de 9.020.833 lei, datorii de 382.531 lei, capitaluri proprii de 40.122.437 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.670.966lei

Venituri totale

18.613.996lei

Rezultat net

9.020.833lei

Datorii

382.531lei

Capitaluri proprii

40.122.437lei

Capital de lucru

39.657.259lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

803.226lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012002254136
Data înregistrării
15 aprilie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
0899 — Alte activităţi extractive n.c.a.
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. NEGRU VODĂ, NR.3, BL.NV4, SC.A, ET.2, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+71,8%
Profitul, față de anul trecut
+91%
Creștere anuală compusă
+38,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate99.09%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate104.67 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate51.05%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare0.94%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință71.82%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate450.944lei
I2Active circulante40.039.790lei
I3Stocuri250.626lei
I4Creanțe39.627.959lei
I5Casa și conturi la bănci161.205lei
I6Cheltuieli în avans14.234lei

Pasiv

I7Datorii382.531lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri40.122.437lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.670.966lei
I14Venituri totale18.613.996lei
I15Cheltuieli totale8.088.855lei
I16Profit brut10.525.141lei
I18Profit net9.020.833lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă51,05%
Marjă brută59,56%
Rentabilitatea capitalurilor22,48%
Rentabilitatea activelor22,28%
Grad de îndatorare0,94%
Lichiditate curentă104,67
Cifră de afaceri pe salariat803.226lei
Fond de rulment39.657.259lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
71,82%
Creștere anuală compusă
38,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0899 Alte activități extractive n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre ROPAMIAL SRL

Ce cifră de afaceri are ROPAMIAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.670.966 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.020.833 lei.
ROPAMIAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROPAMIAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROPAMIAL SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROPAMIAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 382.531 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROPAMIAL SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROPAMIAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROPAMIAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 0899 — Alte activităţi extractive n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .