MECANPETROL SA
Activă2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
MECANPETROL SA (CUI 934854) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Orş. Găeşti, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 30 noiembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.790.790 lei, profit net de 424.593 lei, datorii de 29.627.530 lei, capitaluri proprii de 25.877.983 lei, 170 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Profitabilitate
- 0.82%
- Lichiditate
- 1.04 x
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
51.790.790lei
Venituri totale
52.510.648lei
Rezultat net
424.593lei
Datorii
29.627.530lei
Capitaluri proprii
25.877.983lei
Capital de lucru
1.064.016lei
Salariați
170
Cifră de afaceri pe salariat
304.652lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Tip entitate
- SA
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J1991000255152
- Data înregistrării
- 30 noiembrie 1992
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
- Sediu social
- JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. GĂEŞTI, ŞOS. BUCURESTI-PITESTI, NR.KM 70
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +21,2%
- Profitul, față de anul trecut
- -86,9%
- Creștere anuală compusă
- +4,4%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate46.62%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate1.04 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate0.82%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare53.38%
Îndatorare moderată.
- Tendință21.2%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 21,2%
- Creștere anuală compusă
- 4,42%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea C · Industria prelucrătoare
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița
- MATEI COSTIN - ALIN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54930967 · Sat Băleni Sârbi Com. Băleni · înființată 17.06.2026II
- TERAGON STEEL S.R.L. CUI 54732552 · Mun. Târgovişte · înființată 20.05.2026SRL
- YST INSTAL S.R.L. CUI 54540158 · Mun. Târgovişte · înființată 22.04.2026TVASRL
- MITKO BUILDING S.R.L. CUI 54486121 · Sat Sălcuţa Orş. Titu · înființată 15.04.2026TVASRL
- LAC CONFECTII METALICE S.R.L. CUI 53740743 · Sat Merii Com. Mogoşani · înființată 03.02.2026TVASRL
- AUTO PROJECT S.R.L. CUI 53513864 · Sat Ocniţa Com. Ocniţa · înființată 27.01.2026SRL
Întrebări despre MECANPETROL SA
- Ce cifră de afaceri are MECANPETROL SA?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.790.790 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 424.593 lei.
- MECANPETROL SA mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus MECANPETROL SA?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are MECANPETROL SA?
- 170 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are MECANPETROL SA?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 29.627.530 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are MECANPETROL SA?
- 75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- MECANPETROL SA este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are MECANPETROL SA?
- Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .