ENESCU SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

ENESCU SRL (CUI 932667) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dragodana Com. Dragodana, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 30 noiembrie 1992, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 68.158.020 lei, profit net de 6.310.077 lei, datorii de 16.306.555 lei, capitaluri proprii de 7.721.047 lei, 73 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.5%
Îndatorare
67.87%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

68.158.020lei

Venituri totale

68.421.802lei

Rezultat net

6.310.077lei

Datorii

16.306.555lei

Capitaluri proprii

7.721.047lei

Capital de lucru

2.585lei

Salariați

73

Cifră de afaceri pe salariat

933.672lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000292153
Data înregistrării
30 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT DRAGODANA COM. DRAGODANA, ŞOS BUCUREŞTI-PITEŞTI, DN. 7. KM. 78

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,5%
Profitul, față de anul trecut
-26,8%
Creștere anuală compusă
+5,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.13%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.26%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare67.87%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-9.5%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.718.462lei
I2Active circulante16.309.140lei
I3Stocuri5.003.459lei
I4Creanțe3.958.780lei
I5Casa și conturi la bănci7.346.901lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii16.306.555lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.721.047lei
I11Capital subscris vărsat16.850lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă68.158.020lei
I14Venituri totale68.421.802lei
I15Cheltuieli totale61.063.442lei
I16Profit brut7.358.360lei
I18Profit net6.310.077lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați73

Indicatori · 2025

Marjă netă9,26%
Marjă brută10,8%
Rentabilitatea capitalurilor81,73%
Rentabilitatea activelor26,26%
Grad de îndatorare67,87%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat933.672lei
Fond de rulment2.585lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-9,5%
Creștere anuală compusă
5,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre ENESCU SRL

Ce cifră de afaceri are ENESCU SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 68.158.020 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.310.077 lei.
ENESCU SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENESCU SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ENESCU SRL?
73 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENESCU SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.306.555 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENESCU SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENESCU SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENESCU SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .