INSTAL GROUP SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

INSTAL GROUP SRL (CUI 8898978) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 31 octombrie 1996, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.519.596 lei, profit net de 83.948 lei, datorii de 9.937.588 lei, capitaluri proprii de 4.627.585 lei, 57 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.51%
Îndatorare
68.57%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.519.596lei

Venituri totale

16.378.654lei

Rezultat net

83.948lei

Datorii

9.937.588lei

Capitaluri proprii

4.627.585lei

Capital de lucru

491.718lei

Salariați

57

Cifră de afaceri pe salariat

289.817lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1996000692028
Data înregistrării
31 octombrie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, CAL. TIMIŞORII, NR.147

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,7%
Profitul, față de anul trecut
-91,3%
Creștere anuală compusă
+9,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.93%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.05 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.51%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare68.57%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință11.69%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.062.660lei
I2Active circulante10.429.306lei
I3Stocuri1.812.381lei
I4Creanțe8.587.690lei
I5Casa și conturi la bănci29.235lei
I6Cheltuieli în avans104.815lei

Pasiv

I7Datorii9.937.588lei
I8Venituri în avans31.608lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.627.585lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.519.596lei
I14Venituri totale16.378.654lei
I15Cheltuieli totale16.265.668lei
I16Profit brut112.986lei
I18Profit net83.948lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați57

Indicatori · 2025

Marjă netă0,51%
Marjă brută0,68%
Rentabilitatea capitalurilor1,81%
Rentabilitatea activelor0,58%
Grad de îndatorare68,57%
Lichiditate curentă1,05
Cifră de afaceri pe salariat289.817lei
Fond de rulment491.718lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,69%
Creștere anuală compusă
9,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre INSTAL GROUP SRL

Ce cifră de afaceri are INSTAL GROUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.519.596 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 83.948 lei.
INSTAL GROUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INSTAL GROUP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INSTAL GROUP SRL?
57 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INSTAL GROUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.937.588 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INSTAL GROUP SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INSTAL GROUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INSTAL GROUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .