REMAROM INTERNATIONAL SRL

Activă

3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate

REMAROM INTERNATIONAL SRL (CUI 8783730) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 16 septembrie 1996, cu activitatea principală „recuperarea materialelor reciclabile sortate” (CAEN 3832).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.552.101 lei, profit net de 244.930 lei, datorii de 852.629 lei, capitaluri proprii de 1.355.929 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.35%
Lichiditate
1.49 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.552.101lei

Venituri totale

3.586.311lei

Rezultat net

244.930lei

Datorii

852.629lei

Capitaluri proprii

1.355.929lei

Capital de lucru

417.264lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

888.025lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/403/1996
Data înregistrării
16 septembrie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. ISACCEI, NR.81, BL.U.2, SC.A, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,4%
Profitul, față de anul trecut
-42,3%
Creștere anuală compusă
+4,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate61.39%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.9%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare38.61%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-9.35%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate938.665lei
I2Active circulante1.269.893lei
I3Stocuri1.249.317lei
I4Creanțe219.465lei
I5Casa și conturi la bănci-198.889lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii852.629lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.355.929lei
I11Capital subscris vărsat90.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.552.101lei
I14Venituri totale3.586.311lei
I15Cheltuieli totale3.299.293lei
I16Profit brut287.018lei
I18Profit net244.930lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă6,9%
Marjă brută8,08%
Rentabilitatea capitalurilor18,06%
Rentabilitatea activelor11,09%
Grad de îndatorare38,61%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat888.025lei
Fond de rulment417.264lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-9,35%
Creștere anuală compusă
4,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3832 Activități ale gropilor de gunoi sau ale depozitelor permanente de deșeuri

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre REMAROM INTERNATIONAL SRL

Ce cifră de afaceri are REMAROM INTERNATIONAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.552.101 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 244.930 lei.
REMAROM INTERNATIONAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus REMAROM INTERNATIONAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are REMAROM INTERNATIONAL SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are REMAROM INTERNATIONAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 852.629 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are REMAROM INTERNATIONAL SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
REMAROM INTERNATIONAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are REMAROM INTERNATIONAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .