V & G OIL 2002 SRL

Activă

0161 Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală

V & G OIL 2002 SRL (CUI 8760559) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Odobeşti, VRANCEA, înregistrată la 5 septembrie 1996, cu activitatea principală „activităţi auxiliare pentru producţia vegetală” (CAEN 0161).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 41.704.884 lei, profit net de 600.102 lei, datorii de 95.117.719 lei, capitaluri proprii de 8.298.819 lei, 83 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 36 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

36

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

36 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
103.33%
Lichiditate
0.28 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

41.704.884lei

Venituri totale

52.714.380lei

Rezultat net

600.102lei

Datorii

95.117.719lei

Capitaluri proprii

8.298.819lei

Capital de lucru

-68.298.443lei

Salariați

83

Cifră de afaceri pe salariat

502.468lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1996000601398
Data înregistrării
5 septembrie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
Sediu social
JUD. VRANCEA, ORŞ. ODOBEŞTI, STR. SOSEAUA VRANCEI KM.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,5%
Profitul, față de anul trecut
+91,4%
Creștere anuală compusă
+11,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

36clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.01%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.28 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.44%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare103.33%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință7.51%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA36200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate65.237.389lei
I2Active circulante26.819.276lei
I3Stocuri18.809.099lei
I4Creanțe6.526.314lei
I5Casa și conturi la bănci1.233.863lei
I6Cheltuieli în avans12.374.895lei

Pasiv

I7Datorii95.117.719lei
I8Venituri în avans1.015.022lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.298.819lei
I11Capital subscris vărsat3.010.920lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă41.704.884lei
I14Venituri totale52.714.380lei
I15Cheltuieli totale51.964.003lei
I16Profit brut750.377lei
I18Profit net600.102lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați83

Indicatori · 2025

Marjă netă1,44%
Marjă brută1,8%
Rentabilitatea capitalurilor7,23%
Rentabilitatea activelor0,65%
Grad de îndatorare103,33%
Lichiditate curentă0,28
Cifră de afaceri pe salariat502.468lei
Fond de rulment-68.298.443lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
7,51%
Creștere anuală compusă
11,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre V & G OIL 2002 SRL

Ce cifră de afaceri are V & G OIL 2002 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 41.704.884 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 600.102 lei.
V & G OIL 2002 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus V & G OIL 2002 SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are V & G OIL 2002 SRL?
83 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are V & G OIL 2002 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 95.117.719 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are V & G OIL 2002 SRL?
36 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
V & G OIL 2002 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are V & G OIL 2002 SRL?
Activitatea principală este CAEN 0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .