TERMURE DAIS S.R.L.

Activă

4754 Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate

TERMURE DAIS S.R.L. (CUI 8591611) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sânnicolau Mare, TIMIŞ, înregistrată la 3 iulie 1996, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate” (CAEN 4754).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.101.716 lei, profit net de 126.796 lei, datorii de 1.340.636 lei, capitaluri proprii de 4.012.582 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-13.97%
Profitabilitate
3.09%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.101.716lei

Venituri totale

4.104.279lei

Rezultat net

126.796lei

Datorii

1.340.636lei

Capitaluri proprii

4.012.582lei

Capital de lucru

867.868lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

585.959lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/849/1996
Data înregistrării
3 iulie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
4754 — Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate
Sediu social
JUD. TIMIŞ, ORŞ. SÂNNICOLAU MARE, STR. REPUBLICII, NR.1, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-14%
Profitul, față de anul trecut
-55,3%
Creștere anuală compusă
+2,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate74.96%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.65 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.09%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare25.04%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-13.97%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.144.714lei
I2Active circulante2.208.504lei
I3Stocuri1.503.757lei
I4Creanțe573.445lei
I5Casa și conturi la bănci131.302lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.340.636lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.012.582lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.101.716lei
I14Venituri totale4.104.279lei
I15Cheltuieli totale3.948.417lei
I16Profit brut155.862lei
I18Profit net126.796lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă3,09%
Marjă brută3,8%
Rentabilitatea capitalurilor3,16%
Rentabilitatea activelor2,37%
Grad de îndatorare25,04%
Lichiditate curentă1,65
Cifră de afaceri pe salariat585.959lei
Fond de rulment867.868lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-13,97%
Creștere anuală compusă
2,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre TERMURE DAIS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TERMURE DAIS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.101.716 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 126.796 lei.
TERMURE DAIS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TERMURE DAIS S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TERMURE DAIS S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TERMURE DAIS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.340.636 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TERMURE DAIS S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TERMURE DAIS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TERMURE DAIS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4754 — Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .