ROMFRACHT SRL
Activă4941 Transporturi rutiere de mărfuri
ROMFRACHT SRL (CUI 8439215) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Căldăraru Com. Cernica, ILFOV, înregistrată la 20 mai 1996, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 119.326.628 lei, profit net de 10.544.805 lei, datorii de 44.591.637 lei, capitaluri proprii de 37.160.176 lei, 107 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.57 x
- Istoricul rezultatelor
- 1 ani
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
119.326.628lei
Venituri totale
135.202.661lei
Rezultat net
10.544.805lei
Datorii
44.591.637lei
Capitaluri proprii
37.160.176lei
Capital de lucru
-19.397.011lei
Salariați
107
Cifră de afaceri pe salariat
1.115.202lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J23/3518/2007
- Data înregistrării
- 20 mai 1996
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
- Sediu social
- JUD. ILFOV, SAT CĂLDĂRARU COM. CERNICA, STR. OXIGENULUI, NR.5
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +10,8%
- Profitul, față de anul trecut
- +801,9%
- Creștere anuală compusă
- +7%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate48.53%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate0.57 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate8.84%
Marjă netă sănătoasă.
- Îndatorare58.23%
Îndatorare moderată.
- Tendință10.78%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor1 ani
Un an cu pierdere în perioada analizată.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 10,78%
- Creștere anuală compusă
- 6,96%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea H · Transport și depozitare
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov
- BBB SPEDITION S.R.L. CUI 55809573 · Sat Roşu Com. Chiajna · înființată 06.11.2026SRL
- PLVTRANS S.R.L. CUI 55804614 · Orş. Pantelimon · înființată 05.11.2026SRL
- ALCOS LINES S.R.L. CUI 55806968 · Sat Roşu Com. Chiajna · înființată 05.11.2026SRL
- TURCU TOP TRANS S.R.L. CUI 55786160 · Orş. Voluntari · înființată 02.11.2026TVASRL
- MARIAN TRANS ACTIVITIES S.R.L. CUI 55771550 · Orş. Chitila · înființată 29.10.2026TVASRL
- EVT TRANSPORT LOGISTIC S.R.L. CUI 55774408 · Sat Săftica Com. Baloteşti · înființată 29.10.2026SRL
Întrebări despre ROMFRACHT SRL
- Ce cifră de afaceri are ROMFRACHT SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 119.326.628 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.544.805 lei.
- ROMFRACHT SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus ROMFRACHT SRL?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are ROMFRACHT SRL?
- 107 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are ROMFRACHT SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 44.591.637 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are ROMFRACHT SRL?
- 72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- ROMFRACHT SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are ROMFRACHT SRL?
- Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .