MED LIFE SA

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

MED LIFE SA (CUI 8422035) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 mai 1996, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 779.671.690 lei, profit net de 8.754.920 lei, datorii de 1.064.427.737 lei, capitaluri proprii de 359.384.706 lei, 1.803 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 52 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

52

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

52 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Profitabilitate
1.12%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

779.671.690lei

Venituri totale

819.853.391lei

Rezultat net

8.754.920lei

Datorii

1.064.427.737lei

Capitaluri proprii

359.384.706lei

Capital de lucru

-684.644.882lei

Salariați

1.803

Cifră de afaceri pe salariat

432.430lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1996003709402
Data înregistrării
13 mai 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CALEA GRIVITEI, NR.365

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,8%
Profitul, față de anul trecut
-61,1%
Creștere anuală compusă
+14,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

52clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.24%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.12%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare74.75%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință8.75%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5220082009201020112012201320142015201620182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.044.202.249lei
I2Active circulante379.782.855lei
I3Stocuri17.543.742lei
I4Creanțe343.586.502lei
I5Casa și conturi la bănci18.652.611lei
I6Cheltuieli în avans2.878.220lei

Pasiv

I7Datorii1.064.427.737lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane3.050.881lei
I10Capitaluri359.384.706lei
I11Capital subscris vărsat132.870.492lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă779.671.690lei
I14Venituri totale819.853.391lei
I15Cheltuieli totale802.989.330lei
I16Profit brut16.864.061lei
I18Profit net8.754.920lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.803

Indicatori · 2025

Marjă netă1,12%
Marjă brută2,16%
Rentabilitatea capitalurilor2,44%
Rentabilitatea activelor0,61%
Grad de îndatorare74,75%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat432.430lei
Fond de rulment-684.644.882lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
8,75%
Creștere anuală compusă
14,49%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre MED LIFE SA

Ce cifră de afaceri are MED LIFE SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 779.671.690 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.754.920 lei.
MED LIFE SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MED LIFE SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MED LIFE SA?
1.803 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MED LIFE SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.064.427.737 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MED LIFE SA?
52 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MED LIFE SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MED LIFE SA?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .