COMCEREAL SA

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

COMCEREAL SA (CUI 8278020) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 29 martie 1996, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 209.201.334 lei, profit net de 647.792 lei, datorii de 25.457.405 lei, capitaluri proprii de 32.472.881 lei, 127 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.76 x
Profitabilitate
0.31%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

209.201.334lei

Venituri totale

220.578.442lei

Rezultat net

647.792lei

Datorii

25.457.405lei

Capitaluri proprii

32.472.881lei

Capital de lucru

-6.205.234lei

Salariați

127

Cifră de afaceri pe salariat

1.647.255lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1996000112070
Data înregistrării
29 martie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. RÎNDUNICII, NR.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+67,4%
Profitul, față de anul trecut
+109,3%
Creștere anuală compusă
+12,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.08%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.76 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.31%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare43.96%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință67.39%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate38.656.050lei
I2Active circulante19.252.171lei
I3Stocuri8.378.381lei
I4Creanțe10.669.536lei
I5Casa și conturi la bănci204.254lei
I6Cheltuieli în avans79.244lei

Pasiv

I7Datorii25.457.405lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane57.179lei
I10Capitaluri32.472.881lei
I11Capital subscris vărsat11.901.603lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă209.201.334lei
I14Venituri totale220.578.442lei
I15Cheltuieli totale219.868.187lei
I16Profit brut710.255lei
I18Profit net647.792lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați127

Indicatori · 2025

Marjă netă0,31%
Marjă brută0,34%
Rentabilitatea capitalurilor1,99%
Rentabilitatea activelor1,12%
Grad de îndatorare43,96%
Lichiditate curentă0,76
Cifră de afaceri pe salariat1,65 mil.lei
Fond de rulment-6.205.234lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
67,39%
Creștere anuală compusă
12,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre COMCEREAL SA

Ce cifră de afaceri are COMCEREAL SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 209.201.334 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 647.792 lei.
COMCEREAL SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMCEREAL SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMCEREAL SA?
127 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMCEREAL SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 25.457.405 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMCEREAL SA?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMCEREAL SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMCEREAL SA?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .