ALTEX PROD SRL

Activă

1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot

ALTEX PROD SRL (CUI 8169502) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Panciu, VRANCEA, înregistrată la 29 februarie 1996, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot” (CAEN 1410).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.130.191 lei, profit net de 13.591 lei, datorii de 1.498.982 lei, capitaluri proprii de 763.577 lei, 39 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.77 x
Profitabilitate
0.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.130.191lei

Venituri totale

4.589.223lei

Rezultat net

13.591lei

Datorii

1.498.982lei

Capitaluri proprii

763.577lei

Capital de lucru

-339.434lei

Salariați

39

Cifră de afaceri pe salariat

105.902lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1996000120394
Data înregistrării
29 februarie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
1410 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot
Sediu social
JUD. VRANCEA, ORŞ. PANCIU, STR. COSTACHE NEGRI, NR.1E, CARTIER CRUCEA DE JOS

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+35,5%
Profitul, față de anul trecut
+112,9%
Creștere anuală compusă
+8,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.75%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.77 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.33%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare66.25%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință35.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.103.011lei
I2Active circulante1.159.548lei
I3Stocuri697.885lei
I4Creanțe452.812lei
I5Casa și conturi la bănci8.839lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.498.982lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri763.577lei
I11Capital subscris vărsat46.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.130.191lei
I14Venituri totale4.589.223lei
I15Cheltuieli totale4.571.978lei
I16Profit brut17.245lei
I18Profit net13.591lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați39

Indicatori · 2025

Marjă netă0,33%
Marjă brută0,42%
Rentabilitatea capitalurilor1,78%
Rentabilitatea activelor0,6%
Grad de îndatorare66,25%
Lichiditate curentă0,77
Cifră de afaceri pe salariat105.902lei
Fond de rulment-339.434lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
35,5%
Creștere anuală compusă
8,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre ALTEX PROD SRL

Ce cifră de afaceri are ALTEX PROD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.130.191 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.591 lei.
ALTEX PROD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALTEX PROD SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ALTEX PROD SRL?
39 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALTEX PROD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.498.982 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALTEX PROD SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALTEX PROD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALTEX PROD SRL?
Activitatea principală este CAEN 1410 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .