NETWAVE SRL

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

NETWAVE SRL (CUI 8101612) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 9 februarie 1996, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.332.710 lei, profit net de 209.306 lei, datorii de 1.177.742 lei, capitaluri proprii de 1.060.514 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-34.95%
Profitabilitate
4.83%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.332.710lei

Venituri totale

4.356.866lei

Rezultat net

209.306lei

Datorii

1.177.742lei

Capitaluri proprii

1.060.514lei

Capital de lucru

812.479lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

541.589lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/91/1996
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1996000091100
Data înregistrării
9 februarie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, BL.8 B, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-35%
Profitul, față de anul trecut
-61,9%
Creștere anuală compusă
-0,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.52%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.69 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.83%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare52.77%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-34.95%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate241.417lei
I2Active circulante1.990.221lei
I3Stocuri271.747lei
I4Creanțe490.400lei
I5Casa și conturi la bănci1.223.328lei
I6Cheltuieli în avans6.618lei

Pasiv

I7Datorii1.177.742lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.060.514lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.332.710lei
I14Venituri totale4.356.866lei
I15Cheltuieli totale4.102.468lei
I16Profit brut254.398lei
I18Profit net209.306lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă4,83%
Marjă brută5,87%
Rentabilitatea capitalurilor19,74%
Rentabilitatea activelor9,38%
Grad de îndatorare52,77%
Lichiditate curentă1,69
Cifră de afaceri pe salariat541.589lei
Fond de rulment812.479lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-34,95%
Creștere anuală compusă
-0,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre NETWAVE SRL

Ce cifră de afaceri are NETWAVE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.332.710 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 209.306 lei.
NETWAVE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NETWAVE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NETWAVE SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NETWAVE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.177.742 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NETWAVE SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NETWAVE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NETWAVE SRL?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .