B.V. McCann-Erickson SRL
Activă7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate
B.V. McCann-Erickson SRL (CUI 8084031) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 5 februarie 1996, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 388.658.333 lei, profit net de 18.546.183 lei, datorii de 116.197.276 lei, capitaluri proprii de 22.480.846 lei, 191 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 79.57%
- Solvabilitate
- 15.4%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
388.658.333lei
Venituri totale
394.393.593lei
Rezultat net
18.546.183lei
Datorii
116.197.276lei
Capitaluri proprii
22.480.846lei
Capital de lucru
26.403.733lei
Salariați
191
Cifră de afaceri pe salariat
2.034.860lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J40/590/1996
- Nr. registrul comerțului, forma nouă
- J1996000590407
- Data înregistrării
- 5 februarie 1996
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL FLOREASCA, NR.165, ET.8
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +2%
- Profitul, față de anul trecut
- +16,9%
- Creștere anuală compusă
- +2%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate15.4%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate1.23 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate4.77%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare79.57%
Îndatorare ridicată.
- Tendință2.03%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 2,03%
- Creștere anuală compusă
- 1,98%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice
7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Cele mai nou înregistrate în județul București
- NEXWELL STRATEGIC S.R.L. CUI 55810870 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 06.11.2026SRL
- STOENESCU DAN ANA-MARIA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55810950 · Sector 4 Mun. Bucureşti · înființată 06.11.2026PFA
- AMBER MARKET S.R.L. CUI 55801189 · Sector 4 Mun. Bucureşti · înființată 05.11.2026SRL
- COMAN T.A. DANIEL PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55803074 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 05.11.2026PFA
- OLARIU O. A. COSMIN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55803104 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 05.11.2026PFA
- MAR RANK WEB SOLUTIONS S.R.L. CUI 55788039 · Sector 3 Mun. Bucureşti · înființată 03.11.2026SRL
Întrebări despre B.V. McCann-Erickson SRL
- Ce cifră de afaceri are B.V. McCann-Erickson SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 388.658.333 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 18.546.183 lei.
- B.V. McCann-Erickson SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus B.V. McCann-Erickson SRL?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are B.V. McCann-Erickson SRL?
- 191 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are B.V. McCann-Erickson SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 116.197.276 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are B.V. McCann-Erickson SRL?
- 69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- B.V. McCann-Erickson SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are B.V. McCann-Erickson SRL?
- Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .