CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL (CUI 8043953) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 19 ianuarie 1996, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 43.102.478 lei, profit net de 4.416.763 lei, datorii de 34.837.098 lei, capitaluri proprii de 12.844.872 lei, 105 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.24 x
Îndatorare
72.39%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

43.102.478lei

Venituri totale

43.727.488lei

Rezultat net

4.416.763lei

Datorii

34.837.098lei

Capitaluri proprii

12.844.872lei

Capital de lucru

-26.403.561lei

Salariați

105

Cifră de afaceri pe salariat

410.500lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1995000968270
Data înregistrării
19 ianuarie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. PETRU RAREŞ, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,5%
Profitul, față de anul trecut
-25,6%
Creștere anuală compusă
+11,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.69%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.24 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate10.25%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.39%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință20.51%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate39.692.436lei
I2Active circulante8.433.537lei
I3Stocuri702.565lei
I4Creanțe4.083.548lei
I5Casa și conturi la bănci3.647.424lei
I6Cheltuieli în avans168.735lei

Pasiv

I7Datorii34.837.098lei
I8Venituri în avans612.738lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.844.872lei
I11Capital subscris vărsat908.790lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă43.102.478lei
I14Venituri totale43.727.488lei
I15Cheltuieli totale38.690.574lei
I16Profit brut5.036.914lei
I18Profit net4.416.763lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați105

Indicatori · 2025

Marjă netă10,25%
Marjă brută11,69%
Rentabilitatea capitalurilor34,39%
Rentabilitatea activelor9,18%
Grad de îndatorare72,39%
Lichiditate curentă0,24
Cifră de afaceri pe salariat410.500lei
Fond de rulment-26.403.561lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
20,51%
Creștere anuală compusă
11,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL

Ce cifră de afaceri are CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 43.102.478 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.416.763 lei.
CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL?
105 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 34.837.098 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .