COMERT LUCI SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

COMERT LUCI SRL (CUI 8030767) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Întorsura Buzăului, COVASNA, înregistrată la 16 ianuarie 1996, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.046.110 lei, profit net de 425.355 lei, datorii de 5.818.707 lei, capitaluri proprii de 1.422.767 lei, 47 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.37%
Profitabilitate
1.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.046.110lei

Venituri totale

37.053.248lei

Rezultat net

425.355lei

Datorii

5.818.707lei

Capitaluri proprii

1.422.767lei

Capital de lucru

569.145lei

Salariați

47

Cifră de afaceri pe salariat

788.215lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1995000401148
Data înregistrării
16 ianuarie 1996

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. COVASNA, ORŞ. ÎNTORSURA BUZĂULUI, STR. PRIETENIEI, NR.38

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,6%
Profitul, față de anul trecut
-40,2%
Creștere anuală compusă
+16,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.65%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.15%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare80.37%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-9.56%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate852.105lei
I2Active circulante6.387.852lei
I3Stocuri5.957.598lei
I4Creanțe253.446lei
I5Casa și conturi la bănci176.808lei
I6Cheltuieli în avans1.517lei

Pasiv

I7Datorii5.818.707lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.422.767lei
I11Capital subscris vărsat80.210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.046.110lei
I14Venituri totale37.053.248lei
I15Cheltuieli totale36.563.003lei
I16Profit brut490.245lei
I18Profit net425.355lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați47

Indicatori · 2025

Marjă netă1,15%
Marjă brută1,32%
Rentabilitatea capitalurilor29,9%
Rentabilitatea activelor5,88%
Grad de îndatorare80,37%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat788.215lei
Fond de rulment569.145lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-9,56%
Creștere anuală compusă
16,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre COMERT LUCI SRL

Ce cifră de afaceri are COMERT LUCI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.046.110 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 425.355 lei.
COMERT LUCI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMERT LUCI SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMERT LUCI SRL?
47 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMERT LUCI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.818.707 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMERT LUCI SRL?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMERT LUCI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMERT LUCI SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .