TERMOLINE SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

TERMOLINE SRL (CUI 7973044) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 21 decembrie 1995, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.522.138 lei, profit net de 971.086 lei, datorii de 4.480.542 lei, capitaluri proprii de 15.567.451 lei, 37 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-34.25%
Profitabilitate
3.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.522.138lei

Venituri totale

26.978.687lei

Rezultat net

971.086lei

Datorii

4.480.542lei

Capitaluri proprii

15.567.451lei

Capital de lucru

11.000.260lei

Salariați

37

Cifră de afaceri pe salariat

716.815lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J05/4341/1994
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1994004341054
Data înregistrării
21 decembrie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. FABRICILOR, NR.2F

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-34,3%
Profitul, față de anul trecut
-30%
Creștere anuală compusă
+9,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate73.86%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.46 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.66%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare21.26%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-34.25%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.595.885lei
I2Active circulante15.480.802lei
I3Stocuri2.805.066lei
I4Creanțe5.093.234lei
I5Casa și conturi la bănci7.582.502lei
I6Cheltuieli în avans164.357lei

Pasiv

I7Datorii4.480.542lei
I8Venituri în avans1.193.051lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.567.451lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.522.138lei
I14Venituri totale26.978.687lei
I15Cheltuieli totale25.868.326lei
I16Profit brut1.110.361lei
I18Profit net971.086lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați37

Indicatori · 2025

Marjă netă3,66%
Marjă brută4,19%
Rentabilitatea capitalurilor6,24%
Rentabilitatea activelor4,61%
Grad de îndatorare21,26%
Lichiditate curentă3,46
Cifră de afaceri pe salariat716.815lei
Fond de rulment11.000.260lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-34,25%
Creștere anuală compusă
9,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre TERMOLINE SRL

Ce cifră de afaceri are TERMOLINE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.522.138 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 971.086 lei.
TERMOLINE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TERMOLINE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TERMOLINE SRL?
37 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TERMOLINE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.480.542 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TERMOLINE SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TERMOLINE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TERMOLINE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .