ROMSTYL IMPEX SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

ROMSTYL IMPEX SRL (CUI 7953837) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgovişte, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 13 decembrie 1995, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 175.280.681 lei, profit net de 17.254.497 lei, datorii de 55.551.101 lei, capitaluri proprii de 119.762.069 lei, 389 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-7.68%
Lichiditate
1.01 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

175.280.681lei

Venituri totale

181.592.920lei

Rezultat net

17.254.497lei

Datorii

55.551.101lei

Capitaluri proprii

119.762.069lei

Capital de lucru

441.101lei

Salariați

389

Cifră de afaceri pe salariat

450.593lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J15/691/1995
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1995000691150
Data înregistrării
13 decembrie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. BUCUREŞTI, NR.168

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,7%
Profitul, față de anul trecut
-20,7%
Creștere anuală compusă
+20%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.31%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.84%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare31.69%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-7.68%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate119.320.968lei
I2Active circulante55.992.202lei
I3Stocuri8.299.583lei
I4Creanțe28.030.068lei
I5Casa și conturi la bănci19.662.551lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii55.551.101lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri119.762.069lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă175.280.681lei
I14Venituri totale181.592.920lei
I15Cheltuieli totale161.393.062lei
I16Profit brut20.199.858lei
I18Profit net17.254.497lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați389

Indicatori · 2025

Marjă netă9,84%
Marjă brută11,52%
Rentabilitatea capitalurilor14,41%
Rentabilitatea activelor9,84%
Grad de îndatorare31,69%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat450.593lei
Fond de rulment441.101lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,68%
Creștere anuală compusă
20,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre ROMSTYL IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are ROMSTYL IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 175.280.681 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.254.497 lei.
ROMSTYL IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROMSTYL IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROMSTYL IMPEX SRL?
389 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROMSTYL IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 55.551.101 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROMSTYL IMPEX SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROMSTYL IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROMSTYL IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .