COMINEX NEMETALIFERE SA

Activă

0899 Alte activităţi extractive n.c.a.

COMINEX NEMETALIFERE SA (CUI 7636634) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 18 august 1995, cu activitatea principală „alte activităţi extractive n.c.a.” (CAEN 0899).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 19.376.602 lei, profit net de 50.724 lei, datorii de 10.844.884 lei, capitaluri proprii de 13.029.892 lei, 42 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.26%
Tendință
-8.82%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

19.376.602lei

Venituri totale

22.181.127lei

Rezultat net

50.724lei

Datorii

10.844.884lei

Capitaluri proprii

13.029.892lei

Capital de lucru

4.178.964lei

Salariați

42

Cifră de afaceri pe salariat

461.348lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992004891120
Data înregistrării
18 august 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
0899 — Alte activităţi extractive n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. HOREA, NR.78

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,8%
Profitul, față de anul trecut
-83,6%
Creștere anuală compusă
+2,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate54.58%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.39 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.26%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare45.42%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-8.82%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.850.928lei
I2Active circulante15.023.848lei
I3Stocuri9.267.116lei
I4Creanțe5.732.057lei
I5Casa și conturi la bănci24.675lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii10.844.884lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.029.892lei
I11Capital subscris vărsat8.492.825lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă19.376.602lei
I14Venituri totale22.181.127lei
I15Cheltuieli totale22.147.732lei
I16Profit brut33.395lei
I18Profit net50.724lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați42

Indicatori · 2025

Marjă netă0,26%
Marjă brută0,17%
Rentabilitatea capitalurilor0,39%
Rentabilitatea activelor0,21%
Grad de îndatorare45,42%
Lichiditate curentă1,39
Cifră de afaceri pe salariat461.348lei
Fond de rulment4.178.964lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-8,82%
Creștere anuală compusă
2,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0899 Alte activități extractive n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre COMINEX NEMETALIFERE SA

Ce cifră de afaceri are COMINEX NEMETALIFERE SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 19.376.602 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.724 lei.
COMINEX NEMETALIFERE SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMINEX NEMETALIFERE SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMINEX NEMETALIFERE SA?
42 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMINEX NEMETALIFERE SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.844.884 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMINEX NEMETALIFERE SA?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMINEX NEMETALIFERE SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMINEX NEMETALIFERE SA?
Activitatea principală este CAEN 0899 — Alte activităţi extractive n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .