SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.

ActivăÎn dizolvare

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

SOVA IMPORT EXPORT S.R.L. (CUI 7528446) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Gherla, CLUJ, înregistrată la 13 iulie 1995, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2022. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023, 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2022: cifră de afaceri 475.135 lei, profit net de 2.052 lei, datorii de 104.936 lei, capitaluri proprii de 282.541 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2022: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma e în dizolvare.

Dizolvarea e pasul dinaintea lichidării și a radierii. Scorul rămâne o citire a ultimului bilanț, nu o măsură a șanselor ca firma să mai existe anul viitor.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.43%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

475.135lei

Venituri totale

519.500lei

Rezultat net

2.052lei

Datorii

104.936lei

Capitaluri proprii

282.541lei

Capital de lucru

74.074lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

118.784lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În dizolvare
Mențiune în registru
dizolvare
Nr. registrul comerțului
J12/1263/1995
Data înregistrării
13 iulie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. ALEXANDRU VLAHUŢĂ, BL.V2, SC.2, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

3 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2023, 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 4.500 la 13.500 lei pentru toți cei 3 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2008–2022, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2021
+31,9%
Profitul, față de anul trecut
-97,7%
Creștere anuală compusă
-9,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2022

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate72.92%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.71 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.43%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare27.08%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință31.92%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2022, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2008–2022 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate208.467lei
I2Active circulante179.010lei
I3Stocuri81.240lei
I4Creanțe59.543lei
I5Casa și conturi la bănci38.227lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii104.936lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri282.541lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă475.135lei
I14Venituri totale519.500lei
I15Cheltuieli totale515.792lei
I16Profit brut3.708lei
I18Profit net2.052lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2022

Marjă netă0,43%
Marjă brută0,78%
Rentabilitatea capitalurilor0,73%
Rentabilitatea activelor0,53%
Grad de îndatorare27,08%
Lichiditate curentă1,71
Cifră de afaceri pe salariat118.784lei
Fond de rulment74.074lei

Cifra de afaceri în timp

20082022
Creștere în ultimul an
31,92%
Creștere anuală compusă
-9,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2022, cifra de afaceri a fost 475.135 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.052 lei.
SOVA IMPORT EXPORT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.?
15 bilanțuri, din 2008 până în 2022. Nu apar depuse situațiile pentru 2023, 2024 și 2025.
Câți angajați are SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2022.
Ce datorii are SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.?
În bilanțul pe 2022, firma raportează datorii totale de 104.936 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOVA IMPORT EXPORT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOVA IMPORT EXPORT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .