FLORISAL SA

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

FLORISAL SA (CUI 7377238) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 2 iunie 1995, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 23.317.303 lei, profit net de 73.515 lei, datorii de 13.787.872 lei, capitaluri proprii de 10.138.090 lei, 210 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.69 x
Profitabilitate
0.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

23.317.303lei

Venituri totale

36.096.047lei

Rezultat net

73.515lei

Datorii

13.787.872lei

Capitaluri proprii

10.138.090lei

Capital de lucru

-4.330.589lei

Salariați

210

Cifră de afaceri pe salariat

111.035lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1995000321127
Data înregistrării
2 iunie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. MĂNĂŞTUR, NR.2-6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,9%
Profitul, față de anul trecut
+34,8%
Creștere anuală compusă
+2,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.57%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.69 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.32%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare57.9%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință7.91%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.357.788lei
I2Active circulante9.457.283lei
I3Stocuri4.084.676lei
I4Creanțe4.315.759lei
I5Casa și conturi la bănci1.056.848lei
I6Cheltuieli în avans85.996lei

Pasiv

I7Datorii13.787.872lei
I8Venituri în avans-24.895lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.138.090lei
I11Capital subscris vărsat2.757.606lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă23.317.303lei
I14Venituri totale36.096.047lei
I15Cheltuieli totale35.989.847lei
I16Profit brut106.200lei
I18Profit net73.515lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați210

Indicatori · 2025

Marjă netă0,32%
Marjă brută0,46%
Rentabilitatea capitalurilor0,73%
Rentabilitatea activelor0,31%
Grad de îndatorare57,9%
Lichiditate curentă0,69
Cifră de afaceri pe salariat111.035lei
Fond de rulment-4.330.589lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
7,91%
Creștere anuală compusă
2,33%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre FLORISAL SA

Ce cifră de afaceri are FLORISAL SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 23.317.303 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 73.515 lei.
FLORISAL SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLORISAL SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FLORISAL SA?
210 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FLORISAL SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.787.872 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLORISAL SA?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLORISAL SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLORISAL SA?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .