HORECO IMPEX SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

HORECO IMPEX SRL (CUI 7228058) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Spătaru Com. Costeşti, BUZĂU, înregistrată la 26 aprilie 1995, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 102.540.710 lei, profit net de 5.881.630 lei, datorii de 25.652.445 lei, capitaluri proprii de 6.853.898 lei, 42 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.92%
Solvabilitate
21.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

102.540.710lei

Venituri totale

104.400.639lei

Rezultat net

5.881.630lei

Datorii

25.652.445lei

Capitaluri proprii

6.853.898lei

Capital de lucru

5.125.304lei

Salariați

42

Cifră de afaceri pe salariat

2.441.445lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1995000358105
Data înregistrării
26 aprilie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT SPĂTARU COM. COSTEŞTI,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+82,3%
Profitul, față de anul trecut
+81,9%
Creștere anuală compusă
+5,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.08%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.74%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare78.92%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință82.34%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.728.594lei
I2Active circulante30.777.749lei
I3Stocuri12.336.861lei
I4Creanțe11.133.888lei
I5Casa și conturi la bănci7.307.000lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii25.652.445lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.853.898lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă102.540.710lei
I14Venituri totale104.400.639lei
I15Cheltuieli totale97.416.127lei
I16Profit brut6.984.512lei
I18Profit net5.881.630lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați42

Indicatori · 2025

Marjă netă5,74%
Marjă brută6,81%
Rentabilitatea capitalurilor85,81%
Rentabilitatea activelor18,09%
Grad de îndatorare78,92%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat2,44 mil.lei
Fond de rulment5.125.304lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
82,34%
Creștere anuală compusă
5,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre HORECO IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are HORECO IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 102.540.710 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.881.630 lei.
HORECO IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HORECO IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HORECO IMPEX SRL?
42 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HORECO IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 25.652.445 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HORECO IMPEX SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HORECO IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HORECO IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .