COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L. (CUI 7212299) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Zăvoi Com. Zăvoi, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 17 aprilie 1995, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.270.454 lei, profit net de 457.627 lei, datorii de 9.913.822 lei, capitaluri proprii de 2.582.307 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.31 x
Îndatorare
79.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.270.454lei

Venituri totale

21.622.046lei

Rezultat net

457.627lei

Datorii

9.913.822lei

Capitaluri proprii

2.582.307lei

Capital de lucru

-6.805.122lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

596.190lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J11/142/1995
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1995000142117
Data înregistrării
17 aprilie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT ZĂVOI COM. ZĂVOI, , NR.182A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,8%
Profitul, față de anul trecut
+23,2%
Creștere anuală compusă
+20%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.66%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.31 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate2.26%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare79.34%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință23.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.387.429lei
I2Active circulante3.108.700lei
I3Stocuri249.565lei
I4Creanțe2.451.695lei
I5Casa și conturi la bănci407.440lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii9.913.822lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.582.307lei
I11Capital subscris vărsat300.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.270.454lei
I14Venituri totale21.622.046lei
I15Cheltuieli totale21.065.609lei
I16Profit brut556.437lei
I18Profit net457.627lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2025

Marjă netă2,26%
Marjă brută2,75%
Rentabilitatea capitalurilor17,72%
Rentabilitatea activelor3,66%
Grad de îndatorare79,34%
Lichiditate curentă0,31
Cifră de afaceri pe salariat596.190lei
Fond de rulment-6.805.122lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
23,79%
Creștere anuală compusă
20,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.270.454 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 457.627 lei.
COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.913.822 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COLCEAR LOGISTICS GROUP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .