PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.

Activă

3523 Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte

PREMIER ENERGY TRADING S.R.L. (CUI 7127592) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 28 martie 1995, cu activitatea principală „comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte” (CAEN 3523).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 636.588.765 lei, profit net de 4.089.700 lei, datorii de 127.955.814 lei, capitaluri proprii de 25.406.110 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.3%
Profitabilitate
0.64%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

636.588.765lei

Venituri totale

638.086.208lei

Rezultat net

4.089.700lei

Datorii

127.955.814lei

Capitaluri proprii

25.406.110lei

Capital de lucru

25.530.289lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

70.732.085lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015001471409
Data înregistrării
28 martie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
3523 — Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR GRIGORE ALEXANDRESCU, NR.89-97, METROPOLIS CENTER. ARIPA DE EST. SALA DE CONFERINTA, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29,7%
Profitul, față de anul trecut
-80,5%
Creștere anuală compusă
+54,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.54%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.64%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare83.3%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință29.67%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA62200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate115.958lei
I2Active circulante153.486.103lei
I3Stocuri31.912lei
I4Creanțe143.952.996lei
I5Casa și conturi la bănci9.501.195lei
I6Cheltuieli în avans2.555lei

Pasiv

I7Datorii127.955.814lei
I8Venituri în avans103.704lei
I9Provizioane138.988lei
I10Capitaluri25.406.110lei
I11Capital subscris vărsat351.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă636.588.765lei
I14Venituri totale638.086.208lei
I15Cheltuieli totale632.209.771lei
I16Profit brut5.876.437lei
I18Profit net4.089.700lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă0,64%
Marjă brută0,92%
Rentabilitatea capitalurilor16,1%
Rentabilitatea activelor2,66%
Grad de îndatorare83,3%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat70,73 mil.lei
Fond de rulment25.530.289lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
29,67%
Creștere anuală compusă
54,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 636.588.765 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.089.700 lei.
PREMIER ENERGY TRADING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 127.955.814 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREMIER ENERGY TRADING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3523 — Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .