BENETON SERV SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

BENETON SERV SRL (CUI 7083240) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bezdead Com. Bezdead, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 16 martie 1995, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.252.568 lei, profit net de 552.190 lei, datorii de 5.518.776 lei, capitaluri proprii de 8.131.057 lei, 59 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.1%
Lichiditate
1.06 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.252.568lei

Venituri totale

27.628.413lei

Rezultat net

552.190lei

Datorii

5.518.776lei

Capitaluri proprii

8.131.057lei

Capital de lucru

350.468lei

Salariați

59

Cifră de afaceri pe salariat

444.959lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994001442154
Data înregistrării
16 martie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BEZDEAD COM. BEZDEAD, COM. BEZDEAD

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1%
Profitul, față de anul trecut
-88,5%
Creștere anuală compusă
+7,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.35%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.1%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare40.96%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință1.03%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.604.441lei
I2Active circulante5.869.244lei
I3Stocuri306.023lei
I4Creanțe4.869.711lei
I5Casa și conturi la bănci693.510lei
I6Cheltuieli în avans176.148lei

Pasiv

I7Datorii5.518.776lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.131.057lei
I11Capital subscris vărsat60.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.252.568lei
I14Venituri totale27.628.413lei
I15Cheltuieli totale26.949.713lei
I16Profit brut678.700lei
I18Profit net552.190lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați59

Indicatori · 2025

Marjă netă2,1%
Marjă brută2,59%
Rentabilitatea capitalurilor6,79%
Rentabilitatea activelor4,1%
Grad de îndatorare40,96%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat444.959lei
Fond de rulment350.468lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,03%
Creștere anuală compusă
7,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre BENETON SERV SRL

Ce cifră de afaceri are BENETON SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.252.568 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 552.190 lei.
BENETON SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BENETON SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BENETON SERV SRL?
59 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BENETON SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.518.776 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BENETON SERV SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BENETON SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BENETON SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .