STRABAG SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

STRABAG SRL (CUI 6891914) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 26 ianuarie 1995, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.757.040.776 lei, profit net de 251.188.084 lei, datorii de 810.764.049 lei, capitaluri proprii de 538.576.759 lei, 1.425 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.47 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.757.040.776lei

Venituri totale

1.814.557.631lei

Rezultat net

251.188.084lei

Datorii

810.764.049lei

Capitaluri proprii

538.576.759lei

Capital de lucru

382.659.634lei

Salariați

1.425

Cifră de afaceri pe salariat

1.233.011lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994013563409
Data înregistrării
26 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, CAL 13 SEPTEMBRIE, NR.90, ET.5, AP.CAMERA5.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,7%
Profitul, față de anul trecut
+147,9%
Creștere anuală compusă
+7,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.69%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.47 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.3%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare52.23%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.66%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate358.894.713lei
I2Active circulante1.193.423.683lei
I3Stocuri199.894.344lei
I4Creanțe375.830.889lei
I5Casa și conturi la bănci617.698.450lei
I6Cheltuieli în avans10.599.380lei

Pasiv

I7Datorii810.764.049lei
I8Venituri în avans71.327.426lei
I9Provizioane142.249.542lei
I10Capitaluri538.576.759lei
I11Capital subscris vărsat52.460.130lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.757.040.776lei
I14Venituri totale1.814.557.631lei
I15Cheltuieli totale1.520.428.910lei
I16Profit brut294.128.721lei
I18Profit net251.188.084lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.425

Indicatori · 2025

Marjă netă14,3%
Marjă brută16,74%
Rentabilitatea capitalurilor46,64%
Rentabilitatea activelor16,18%
Grad de îndatorare52,23%
Lichiditate curentă1,47
Cifră de afaceri pe salariat1,23 mil.lei
Fond de rulment382.659.634lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,66%
Creștere anuală compusă
7,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre STRABAG SRL

Ce cifră de afaceri are STRABAG SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.757.040.776 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 251.188.084 lei.
STRABAG SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STRABAG SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STRABAG SRL?
1.425 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STRABAG SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 810.764.049 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STRABAG SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STRABAG SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STRABAG SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .