TVS 5LA SRL

Activă

1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

TVS 5LA SRL (CUI 6881996) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Luncani Com. Luna, CLUJ, înregistrată la 24 ianuarie 1995, cu activitatea principală „fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite” (CAEN 1628).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.706.926 lei, profit net de 63.396 lei, datorii de 1.757.226 lei, capitaluri proprii de 179.953 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
88.59%
Solvabilitate
9.07%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.706.926lei

Venituri totale

4.331.927lei

Rezultat net

63.396lei

Datorii

1.757.226lei

Capitaluri proprii

179.953lei

Capital de lucru

-407.969lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

411.881lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994004399125
Data înregistrării
24 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
1628 — Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT LUNCANI COM. LUNA, , NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22%
Profitul, față de anul trecut
+83,7%
Creștere anuală compusă
+21,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.07%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.77 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.71%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare88.59%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință21.95%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA48200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate634.330lei
I2Active circulante1.349.257lei
I3Stocuri1.198.471lei
I4Creanțe142.500lei
I5Casa și conturi la bănci8.286lei
I6Cheltuieli în avans18.600lei

Pasiv

I7Datorii1.757.226lei
I8Venituri în avans65.008lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri179.953lei
I11Capital subscris vărsat46.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.706.926lei
I14Venituri totale4.331.927lei
I15Cheltuieli totale4.248.615lei
I16Profit brut83.312lei
I18Profit net63.396lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă1,71%
Marjă brută2,25%
Rentabilitatea capitalurilor35,23%
Rentabilitatea activelor3,2%
Grad de îndatorare88,59%
Lichiditate curentă0,77
Cifră de afaceri pe salariat411.881lei
Fond de rulment-407.969lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
21,95%
Creștere anuală compusă
21,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre TVS 5LA SRL

Ce cifră de afaceri are TVS 5LA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.706.926 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 63.396 lei.
TVS 5LA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TVS 5LA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TVS 5LA SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TVS 5LA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.757.226 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TVS 5LA SRL?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TVS 5LA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TVS 5LA SRL?
Activitatea principală este CAEN 1628 — Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .