SEDOMAR GRUP SA

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

SEDOMAR GRUP SA (CUI 6827563) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 13 ianuarie 1995, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.144.974 lei, profit net de 360.055 lei, datorii de 8.526.785 lei, capitaluri proprii de 13.569.302 lei, 26 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.23%
Lichiditate
1.24 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.144.974lei

Venituri totale

15.187.049lei

Rezultat net

360.055lei

Datorii

8.526.785lei

Capitaluri proprii

13.569.302lei

Capital de lucru

2.028.980lei

Salariați

26

Cifră de afaceri pe salariat

620.961lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J03/2401/1994
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1994002401037
Data înregistrării
13 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. CAPORAL PĂTRU, NR.2D, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29,8%
Profitul, față de anul trecut
+13,6%
Creștere anuală compusă
+8,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate61.53%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.24 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.23%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare38.66%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință29.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.497.510lei
I2Active circulante10.555.765lei
I3Stocuri9.139.586lei
I4Creanțe405.106lei
I5Casa și conturi la bănci1.011.073lei
I6Cheltuieli în avans52.737lei

Pasiv

I7Datorii8.526.785lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane9.925lei
I10Capitaluri13.569.302lei
I11Capital subscris vărsat910.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.144.974lei
I14Venituri totale15.187.049lei
I15Cheltuieli totale14.823.743lei
I16Profit brut363.306lei
I18Profit net360.055lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați26

Indicatori · 2025

Marjă netă2,23%
Marjă brută2,25%
Rentabilitatea capitalurilor2,65%
Rentabilitatea activelor1,63%
Grad de îndatorare38,66%
Lichiditate curentă1,24
Cifră de afaceri pe salariat620.961lei
Fond de rulment2.028.980lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
29,76%
Creștere anuală compusă
8,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre SEDOMAR GRUP SA

Ce cifră de afaceri are SEDOMAR GRUP SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.144.974 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 360.055 lei.
SEDOMAR GRUP SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SEDOMAR GRUP SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SEDOMAR GRUP SA?
26 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SEDOMAR GRUP SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.526.785 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SEDOMAR GRUP SA?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SEDOMAR GRUP SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SEDOMAR GRUP SA?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .