ELPROEX SA

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

ELPROEX SA (CUI 6798220) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 11 ianuarie 1995, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.224.436 lei, profit net de 2.094.924 lei, datorii de 5.828.567 lei, capitaluri proprii de 4.118.195 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.224.436lei

Venituri totale

13.819.856lei

Rezultat net

2.094.924lei

Datorii

5.828.567lei

Capitaluri proprii

4.118.195lei

Capital de lucru

3.173.661lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

661.932lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J07/1206/1994
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1994001206073
Data înregistrării
11 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. PACEA, NR.37

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,2%
Profitul, față de anul trecut
+76,6%
Creștere anuală compusă
+12,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.8%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate13.76%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare57.74%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință17.17%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120082009201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.092.173lei
I2Active circulante9.002.228lei
I3Stocuri1.953.208lei
I4Creanțe5.377.836lei
I5Casa și conturi la bănci1.671.184lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.828.567lei
I8Venituri în avans147.639lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.118.195lei
I11Capital subscris vărsat100.080lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.224.436lei
I14Venituri totale13.819.856lei
I15Cheltuieli totale11.326.269lei
I16Profit brut2.493.587lei
I18Profit net2.094.924lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă13,76%
Marjă brută16,38%
Rentabilitatea capitalurilor50,87%
Rentabilitatea activelor20,75%
Grad de îndatorare57,74%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat661.932lei
Fond de rulment3.173.661lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,17%
Creștere anuală compusă
12,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre ELPROEX SA

Ce cifră de afaceri are ELPROEX SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.224.436 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.094.924 lei.
ELPROEX SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELPROEX SA?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ELPROEX SA?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELPROEX SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.828.567 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELPROEX SA?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELPROEX SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELPROEX SA?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .