TEHNOTERM SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

TEHNOTERM SRL (CUI 6788022) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 10 ianuarie 1995, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 24.591.976 lei, profit net de 1.029.875 lei, datorii de 4.378.616 lei, capitaluri proprii de 4.269.192 lei, 72 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-7.2%
Profitabilitate
4.19%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

24.591.976lei

Venituri totale

24.106.171lei

Rezultat net

1.029.875lei

Datorii

4.378.616lei

Capitaluri proprii

4.269.192lei

Capital de lucru

3.500.536lei

Salariați

72

Cifră de afaceri pe salariat

341.555lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/3107/1994
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1994003107222
Data înregistrării
10 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. CHIMIEI, NR.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,2%
Profitul, față de anul trecut
-66,3%
Creștere anuală compusă
+12,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.37%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.8 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.19%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare50.63%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-7.2%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate768.656lei
I2Active circulante7.879.152lei
I3Stocuri3.208.729lei
I4Creanțe762.772lei
I5Casa și conturi la bănci3.907.651lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.378.616lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.269.192lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă24.591.976lei
I14Venituri totale24.106.171lei
I15Cheltuieli totale22.866.900lei
I16Profit brut1.239.271lei
I18Profit net1.029.875lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați72

Indicatori · 2025

Marjă netă4,19%
Marjă brută5,04%
Rentabilitatea capitalurilor24,12%
Rentabilitatea activelor11,91%
Grad de îndatorare50,63%
Lichiditate curentă1,80
Cifră de afaceri pe salariat341.555lei
Fond de rulment3.500.536lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,2%
Creștere anuală compusă
12,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre TEHNOTERM SRL

Ce cifră de afaceri are TEHNOTERM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 24.591.976 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.029.875 lei.
TEHNOTERM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TEHNOTERM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TEHNOTERM SRL?
72 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TEHNOTERM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.378.616 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TEHNOTERM SRL?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TEHNOTERM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TEHNOTERM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .