IAC SA

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

IAC SA (CUI 6786080) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Orş. Curtici, ARAD, înregistrată la 10 ianuarie 1995, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.969.144 lei, profit net de 32.704 lei, datorii de 457.849 lei, capitaluri proprii de 24.661.145 lei, 45 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.23%
Tendință
-15.96%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.969.144lei

Venituri totale

14.806.746lei

Rezultat net

32.704lei

Datorii

457.849lei

Capitaluri proprii

24.661.145lei

Capital de lucru

13.747.847lei

Salariați

45

Cifră de afaceri pe salariat

310.425lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994002191022
Data înregistrării
10 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. ARAD, ORŞ. CURTICI, STR. REVOLUŢIEI, NR.33

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-16%
Profitul, față de anul trecut
-99,2%
Creștere anuală compusă
+5,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate98.21%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate31.03 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.23%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare1.82%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-15.96%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.905.577lei
I2Active circulante14.205.696lei
I3Stocuri6.048.661lei
I4Creanțe4.931.509lei
I5Casa și conturi la bănci225.526lei
I6Cheltuieli în avans7.721lei

Pasiv

I7Datorii457.849lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri24.661.145lei
I11Capital subscris vărsat1.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.969.144lei
I14Venituri totale14.806.746lei
I15Cheltuieli totale14.773.682lei
I16Profit brut33.064lei
I18Profit net32.704lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați45

Indicatori · 2025

Marjă netă0,23%
Marjă brută0,24%
Rentabilitatea capitalurilor0,13%
Rentabilitatea activelor0,13%
Grad de îndatorare1,82%
Lichiditate curentă31,03
Cifră de afaceri pe salariat310.425lei
Fond de rulment13.747.847lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-15,96%
Creștere anuală compusă
5,35%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre IAC SA

Ce cifră de afaceri are IAC SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.969.144 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 32.704 lei.
IAC SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IAC SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IAC SA?
45 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IAC SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 457.849 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IAC SA?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IAC SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IAC SA?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .