DANADI SRL

Activă

5611 Restaurante

DANADI SRL (CUI 6776273) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Mamaia Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 10 ianuarie 1995, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 38.043.324 lei, profit net de 1.943.277 lei, datorii de 16.428.139 lei, capitaluri proprii de 9.872.828 lei, 122 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.24 x
Îndatorare
62.73%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

38.043.324lei

Venituri totale

38.315.125lei

Rezultat net

1.943.277lei

Datorii

16.428.139lei

Capitaluri proprii

9.872.828lei

Capital de lucru

-12.562.632lei

Salariați

122

Cifră de afaceri pe salariat

311.831lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994005444138
Data înregistrării
10 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, LOC. MAMAIA MUN. CONSTANŢA, BLD MAMAIA, NR.477, LOT.1. C1 - VILA TURISTICA D+P+5E

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+60,3%
Profitul, față de anul trecut
+765%
Creștere anuală compusă
+14,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.7%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.24 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate5.11%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare62.73%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință60.33%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate22.322.201lei
I2Active circulante3.865.507lei
I3Stocuri308.612lei
I4Creanțe1.473.137lei
I5Casa și conturi la bănci2.083.758lei
I6Cheltuieli în avans113.259lei

Pasiv

I7Datorii16.428.139lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.872.828lei
I11Capital subscris vărsat762.238lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă38.043.324lei
I14Venituri totale38.315.125lei
I15Cheltuieli totale35.714.465lei
I16Profit brut2.600.660lei
I18Profit net1.943.277lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați122

Indicatori · 2025

Marjă netă5,11%
Marjă brută6,84%
Rentabilitatea capitalurilor19,68%
Rentabilitatea activelor7,42%
Grad de îndatorare62,73%
Lichiditate curentă0,24
Cifră de afaceri pe salariat311.831lei
Fond de rulment-12.562.632lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
60,33%
Creștere anuală compusă
14,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre DANADI SRL

Ce cifră de afaceri are DANADI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 38.043.324 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.943.277 lei.
DANADI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DANADI SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DANADI SRL?
122 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DANADI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.428.139 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DANADI SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DANADI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DANADI SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .