PANDORA PROD SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

PANDORA PROD SRL (CUI 6704285) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 4 ianuarie 1995, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 237.522.796 lei, profit net de 803.992 lei, datorii de 73.735.795 lei, capitaluri proprii de 16.754.918 lei, 766 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
81.42%
Profitabilitate
0.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

237.522.796lei

Venituri totale

249.594.810lei

Rezultat net

803.992lei

Datorii

73.735.795lei

Capitaluri proprii

16.754.918lei

Capital de lucru

10.080.608lei

Salariați

766

Cifră de afaceri pe salariat

310.082lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994001466396
Data înregistrării
4 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. CUZA VODĂ, NR.73

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,7%
Profitul, față de anul trecut
-73%
Creștere anuală compusă
+9,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.5%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.34%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare81.42%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință8.7%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA60200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.745.144lei
I2Active circulante83.816.403lei
I3Stocuri43.776.943lei
I4Creanțe39.626.289lei
I5Casa și conturi la bănci413.171lei
I6Cheltuieli în avans607.782lei

Pasiv

I7Datorii73.735.795lei
I8Venituri în avans678.616lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.754.918lei
I11Capital subscris vărsat536.170lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă237.522.796lei
I14Venituri totale249.594.810lei
I15Cheltuieli totale248.656.394lei
I16Profit brut938.416lei
I18Profit net803.992lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați766

Indicatori · 2025

Marjă netă0,34%
Marjă brută0,4%
Rentabilitatea capitalurilor4,8%
Rentabilitatea activelor0,89%
Grad de îndatorare81,42%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat310.082lei
Fond de rulment10.080.608lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
8,7%
Creștere anuală compusă
9,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre PANDORA PROD SRL

Ce cifră de afaceri are PANDORA PROD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 237.522.796 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 803.992 lei.
PANDORA PROD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PANDORA PROD SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PANDORA PROD SRL?
766 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PANDORA PROD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 73.735.795 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PANDORA PROD SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PANDORA PROD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PANDORA PROD SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .