RALU PROD SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

RALU PROD SRL (CUI 6696344) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vadu Părului Com. Albeşti-Paleologu, PRAHOVA, înregistrată la 3 ianuarie 1995, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 52.329.352 lei, profit net de 3.206.849 lei, datorii de 8.699.808 lei, capitaluri proprii de 24.296.682 lei, 135 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

52.329.352lei

Venituri totale

63.499.563lei

Rezultat net

3.206.849lei

Datorii

8.699.808lei

Capitaluri proprii

24.296.682lei

Capital de lucru

5.419.422lei

Salariați

135

Cifră de afaceri pe salariat

387.625lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994002609295
Data înregistrării
3 ianuarie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT VADU PĂRULUI COM. ALBEŞTI-PALEOLOGU,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,8%
Profitul, față de anul trecut
+9%
Creștere anuală compusă
+14,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate73.41%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.62 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.13%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare26.29%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință11.82%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA95200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.976.911lei
I2Active circulante14.119.230lei
I3Stocuri9.186.633lei
I4Creanțe2.701.596lei
I5Casa și conturi la bănci2.231.001lei
I6Cheltuieli în avans299.419lei

Pasiv

I7Datorii8.699.808lei
I8Venituri în avans399.070lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri24.296.682lei
I11Capital subscris vărsat110.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă52.329.352lei
I14Venituri totale63.499.563lei
I15Cheltuieli totale59.988.310lei
I16Profit brut3.511.253lei
I18Profit net3.206.849lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați135

Indicatori · 2025

Marjă netă6,13%
Marjă brută6,71%
Rentabilitatea capitalurilor13,2%
Rentabilitatea activelor9,69%
Grad de îndatorare26,29%
Lichiditate curentă1,62
Cifră de afaceri pe salariat387.625lei
Fond de rulment5.419.422lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,82%
Creștere anuală compusă
14,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre RALU PROD SRL

Ce cifră de afaceri are RALU PROD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 52.329.352 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.206.849 lei.
RALU PROD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RALU PROD SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RALU PROD SRL?
135 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RALU PROD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.699.808 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RALU PROD SRL?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RALU PROD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RALU PROD SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .