SAN RENTIER S.R.L.

Activă

6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

SAN RENTIER S.R.L. (CUI 6669820) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 29 decembrie 1994, cu activitatea principală „închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (CAEN 6820).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.011.035 lei, profit net de 8.228.939 lei, datorii de 20.446.111 lei, capitaluri proprii de 12.267.741 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-24.59%
Îndatorare
63.68%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.011.035lei

Venituri totale

24.797.169lei

Rezultat net

8.228.939lei

Datorii

20.446.111lei

Capitaluri proprii

12.267.741lei

Capital de lucru

328.956lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

430.148lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994001492384
Data înregistrării
29 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. MATEI BASARAB, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-24,6%
Profitul, față de anul trecut
+701,8%
Creștere anuală compusă
+12,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.21%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate273.29%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.68%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-24.59%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.334.450lei
I2Active circulante20.775.067lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe20.704.366lei
I5Casa și conturi la bănci70.701lei
I6Cheltuieli în avans604.335lei

Pasiv

I7Datorii20.446.111lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.267.741lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.011.035lei
I14Venituri totale24.797.169lei
I15Cheltuieli totale15.187.591lei
I16Profit brut9.609.578lei
I18Profit net8.228.939lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă273,29%
Marjă brută319,15%
Rentabilitatea capitalurilor67,08%
Rentabilitatea activelor25,63%
Grad de îndatorare63,68%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat430.148lei
Fond de rulment328.956lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-24,59%
Creștere anuală compusă
12,44%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre SAN RENTIER S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SAN RENTIER S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.011.035 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.228.939 lei.
SAN RENTIER S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAN RENTIER S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SAN RENTIER S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAN RENTIER S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.446.111 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAN RENTIER S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAN RENTIER S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAN RENTIER S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .