EURAS SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

EURAS SRL (CUI 6661206) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 28 decembrie 1994, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 257.817.495 lei, profit net de 5.346.989 lei, datorii de 71.455.992 lei, capitaluri proprii de 7.590.834 lei, 44 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
8.43%
Îndatorare
79.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

257.817.495lei

Venituri totale

254.613.383lei

Rezultat net

5.346.989lei

Datorii

71.455.992lei

Capitaluri proprii

7.590.834lei

Capital de lucru

18.189.338lei

Salariați

44

Cifră de afaceri pe salariat

5.859.489lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/1978/1994
Data înregistrării
28 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, BLD. SĂNĂTĂŢII, BL.K.7, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+118,1%
Profitul, față de anul trecut
+34,4%
Creștere anuală compusă
+14,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.43%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.07%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare79.35%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință118.07%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate403.700lei
I2Active circulante89.645.330lei
I3Stocuri11.676.793lei
I4Creanțe46.766.400lei
I5Casa și conturi la bănci31.202.137lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii71.455.992lei
I8Venituri în avans10.041lei
I9Provizioane10.992.163lei
I10Capitaluri7.590.834lei
I11Capital subscris vărsat850.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă257.817.495lei
I14Venituri totale254.613.383lei
I15Cheltuieli totale248.462.878lei
I16Profit brut6.150.505lei
I18Profit net5.346.989lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați44

Indicatori · 2025

Marjă netă2,07%
Marjă brută2,39%
Rentabilitatea capitalurilor70,44%
Rentabilitatea activelor5,94%
Grad de îndatorare79,35%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat5,86 mil.lei
Fond de rulment18.189.338lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
118,07%
Creștere anuală compusă
14,66%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre EURAS SRL

Ce cifră de afaceri are EURAS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 257.817.495 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.346.989 lei.
EURAS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EURAS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EURAS SRL?
44 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EURAS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 71.455.992 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EURAS SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EURAS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EURAS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .