US FOOD NETWORK SA

Activă

5611 Restaurante

US FOOD NETWORK SA (CUI 6645790) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 28 decembrie 1994, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.133.473.526 lei, profit net de 69.157.249 lei, datorii de 278.087.922 lei, capitaluri proprii de 69.754.380 lei, 3.071 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.34 x
Îndatorare
81.13%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.133.473.526lei

Venituri totale

1.144.114.999lei

Rezultat net

69.157.249lei

Datorii

278.087.922lei

Capitaluri proprii

69.754.380lei

Capital de lucru

-184.074.873lei

Salariați

3.071

Cifră de afaceri pe salariat

369.089lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994024660409
Data înregistrării
28 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL DOROBANŢILOR, NR.239, CAMERA 5, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,1%
Profitul, față de anul trecut
-33,7%
Creștere anuală compusă
+12,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.34 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate6.1%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare81.13%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință0.07%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate248.764.291lei
I2Active circulante94.013.049lei
I3Stocuri13.612.092lei
I4Creanțe5.948.522lei
I5Casa și conturi la bănci74.452.435lei
I6Cheltuieli în avans6.077.911lei

Pasiv

I7Datorii278.087.922lei
I8Venituri în avans1.012.949lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri69.754.380lei
I11Capital subscris vărsat95.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.133.473.526lei
I14Venituri totale1.144.114.999lei
I15Cheltuieli totale1.060.110.565lei
I16Profit brut84.004.434lei
I18Profit net69.157.249lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3.071

Indicatori · 2025

Marjă netă6,1%
Marjă brută7,41%
Rentabilitatea capitalurilor99,14%
Rentabilitatea activelor20,18%
Grad de îndatorare81,13%
Lichiditate curentă0,34
Cifră de afaceri pe salariat369.089lei
Fond de rulment-184.074.873lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,07%
Creștere anuală compusă
12,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre US FOOD NETWORK SA

Ce cifră de afaceri are US FOOD NETWORK SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.133.473.526 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 69.157.249 lei.
US FOOD NETWORK SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus US FOOD NETWORK SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are US FOOD NETWORK SA?
3.071 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are US FOOD NETWORK SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 278.087.922 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are US FOOD NETWORK SA?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
US FOOD NETWORK SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are US FOOD NETWORK SA?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .