SEVMAR SRL

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

SEVMAR SRL (CUI 6631523) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 27 decembrie 1994, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.837.952 lei, profit net de 742.518 lei, datorii de 2.770.743 lei, capitaluri proprii de 516.347 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Solvabilitate
10.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.837.952lei

Venituri totale

4.257.790lei

Rezultat net

742.518lei

Datorii

2.770.743lei

Capitaluri proprii

516.347lei

Capital de lucru

80.407lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

348.905lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000976368
Data înregistrării
27 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. COMBUSTIBILULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,7%
Profitul, față de anul trecut
+17,4%
Creștere anuală compusă
+6,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.33%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.42%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință16.72%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.148.719lei
I2Active circulante2.851.150lei
I3Stocuri53.552lei
I4Creanțe955.967lei
I5Casa și conturi la bănci1.841.631lei
I6Cheltuieli în avans5.000lei

Pasiv

I7Datorii2.770.743lei
I8Venituri în avans1.717.779lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri516.347lei
I11Capital subscris vărsat1.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.837.952lei
I14Venituri totale4.257.790lei
I15Cheltuieli totale3.347.671lei
I16Profit brut910.119lei
I18Profit net742.518lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă19,35%
Marjă brută23,71%
Rentabilitatea capitalurilor143,8%
Rentabilitatea activelor14,85%
Grad de îndatorare55,42%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat348.905lei
Fond de rulment80.407lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,72%
Creștere anuală compusă
6,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre SEVMAR SRL

Ce cifră de afaceri are SEVMAR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.837.952 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 742.518 lei.
SEVMAR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SEVMAR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SEVMAR SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SEVMAR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.770.743 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SEVMAR SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SEVMAR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SEVMAR SRL?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .