MONROVIA IMPEX SRL

Activă

5611 Restaurante

MONROVIA IMPEX SRL (CUI 6553859) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Giroc Com. Giroc, TIMIŞ, înregistrată la 15 decembrie 1994, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 31.531.361 lei, profit net de 9.652.796 lei, datorii de 22.015.546 lei, capitaluri proprii de 12.847.460 lei, 82 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.46 x
Îndatorare
61.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

31.531.361lei

Venituri totale

31.663.544lei

Rezultat net

9.652.796lei

Datorii

22.015.546lei

Capitaluri proprii

12.847.460lei

Capital de lucru

-11.850.410lei

Salariați

82

Cifră de afaceri pe salariat

384.529lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994003496357
Data înregistrării
15 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, STR. NARCISEI, NR.26, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,9%
Profitul, față de anul trecut
+12,5%
Creștere anuală compusă
+10,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.79%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.46 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate30.61%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare61.33%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință19.87%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate25.732.441lei
I2Active circulante10.165.136lei
I3Stocuri898.010lei
I4Creanțe7.880.926lei
I5Casa și conturi la bănci1.386.200lei
I6Cheltuieli în avans71.257lei

Pasiv

I7Datorii22.015.546lei
I8Venituri în avans995.807lei
I9Provizioane110.021lei
I10Capitaluri12.847.460lei
I11Capital subscris vărsat12.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă31.531.361lei
I14Venituri totale31.663.544lei
I15Cheltuieli totale20.591.661lei
I16Profit brut11.071.883lei
I18Profit net9.652.796lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați82

Indicatori · 2025

Marjă netă30,61%
Marjă brută35,11%
Rentabilitatea capitalurilor75,13%
Rentabilitatea activelor26,89%
Grad de îndatorare61,33%
Lichiditate curentă0,46
Cifră de afaceri pe salariat384.529lei
Fond de rulment-11.850.410lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
19,87%
Creștere anuală compusă
10,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre MONROVIA IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are MONROVIA IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 31.531.361 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.652.796 lei.
MONROVIA IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MONROVIA IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MONROVIA IMPEX SRL?
82 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MONROVIA IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 22.015.546 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MONROVIA IMPEX SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MONROVIA IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MONROVIA IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .