SALUBRIS SA

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SALUBRIS SA (CUI 6516214) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 9 decembrie 1994, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 117.542.419 lei, profit net de 13.635.671 lei, datorii de 46.004.623 lei, capitaluri proprii de 51.504.735 lei, 659 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.49 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

117.542.419lei

Venituri totale

118.758.001lei

Rezultat net

13.635.671lei

Datorii

46.004.623lei

Capitaluri proprii

51.504.735lei

Capital de lucru

22.482.689lei

Salariați

659

Cifră de afaceri pe salariat

178.365lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994001198286
Data înregistrării
9 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, ALEEA TINERETULUI, NR.2A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,7%
Profitul, față de anul trecut
+16,2%
Creștere anuală compusă
+13,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.11%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare47.44%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință11.73%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.487.756lei
I2Active circulante68.487.312lei
I3Stocuri9.504.780lei
I4Creanțe47.740.175lei
I5Casa și conturi la bănci11.242.357lei
I6Cheltuieli în avans585.906lei

Pasiv

I7Datorii46.004.623lei
I8Venituri în avans39.284lei
I9Provizioane12.332lei
I10Capitaluri51.504.735lei
I11Capital subscris vărsat131.518lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă117.542.419lei
I14Venituri totale118.758.001lei
I15Cheltuieli totale102.933.425lei
I16Profit brut15.824.576lei
I18Profit net13.635.671lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați659

Indicatori · 2025

Marjă netă11,6%
Marjă brută13,46%
Rentabilitatea capitalurilor26,47%
Rentabilitatea activelor14,06%
Grad de îndatorare47,44%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat178.365lei
Fond de rulment22.482.689lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,73%
Creștere anuală compusă
13,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre SALUBRIS SA

Ce cifră de afaceri are SALUBRIS SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 117.542.419 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.635.671 lei.
SALUBRIS SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALUBRIS SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SALUBRIS SA?
659 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALUBRIS SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 46.004.623 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALUBRIS SA?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALUBRIS SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALUBRIS SA?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .