CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL (CUI 6484597) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Păuleştii Noi Com. Păuleşti, PRAHOVA, înregistrată la 5 decembrie 1994, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 28.423.658 lei, profit net de 579.050 lei, datorii de 4.261.920 lei, capitaluri proprii de 10.504.116 lei, 204 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.04%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

28.423.658lei

Venituri totale

29.501.199lei

Rezultat net

579.050lei

Datorii

4.261.920lei

Capitaluri proprii

10.504.116lei

Capital de lucru

2.250.680lei

Salariați

204

Cifră de afaceri pe salariat

139.332lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994002837298
Data înregistrării
5 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT PĂULEŞTII NOI COM. PĂULEŞTI, STR. INDEPENDENŢEI, NR.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,4%
Profitul, față de anul trecut
+889,5%
Creștere anuală compusă
+8,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.36%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.04%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare34.64%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.4%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.792.561lei
I2Active circulante6.512.600lei
I3Stocuri2.988.745lei
I4Creanțe3.308.282lei
I5Casa și conturi la bănci215.573lei
I6Cheltuieli în avans2.460.875lei

Pasiv

I7Datorii4.261.920lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.504.116lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă28.423.658lei
I14Venituri totale29.501.199lei
I15Cheltuieli totale28.892.556lei
I16Profit brut608.643lei
I18Profit net579.050lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați204

Indicatori · 2025

Marjă netă2,04%
Marjă brută2,14%
Rentabilitatea capitalurilor5,51%
Rentabilitatea activelor4,71%
Grad de îndatorare34,64%
Lichiditate curentă1,53
Cifră de afaceri pe salariat139.332lei
Fond de rulment2.250.680lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,4%
Creștere anuală compusă
8,39%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL

Ce cifră de afaceri are CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 28.423.658 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 579.050 lei.
CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL?
204 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.261.920 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .