FANION SRL

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

FANION SRL (CUI 6457070) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Muntenii de Jos Com. Muntenii de Jos, VASLUI, înregistrată la 28 noiembrie 1994, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.537.380 lei, profit net de 53.506 lei, datorii de 1.652.966 lei, capitaluri proprii de 990.043 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.42 x
Îndatorare
62.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.537.380lei

Venituri totale

2.774.750lei

Rezultat net

53.506lei

Datorii

1.652.966lei

Capitaluri proprii

990.043lei

Capital de lucru

-955.851lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

281.931lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J37/857/1994
Data înregistrării
28 noiembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. VASLUI, SAT MUNTENII DE JOS COM. MUNTENII DE JOS, STR. MUNTENII DE JOS, NR.310A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+55,6%
Profitul, față de anul trecut
+7,3%
Creștere anuală compusă
-1,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.46%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.42 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate2.11%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare62.54%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință55.56%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.945.894lei
I2Active circulante697.115lei
I3Stocuri454.564lei
I4Creanțe139.079lei
I5Casa și conturi la bănci103.472lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.652.966lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri990.043lei
I11Capital subscris vărsat600.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.537.380lei
I14Venituri totale2.774.750lei
I15Cheltuieli totale2.706.578lei
I16Profit brut68.172lei
I18Profit net53.506lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă2,11%
Marjă brută2,69%
Rentabilitatea capitalurilor5,4%
Rentabilitatea activelor2,02%
Grad de îndatorare62,54%
Lichiditate curentă0,42
Cifră de afaceri pe salariat281.931lei
Fond de rulment-955.851lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
55,56%
Creștere anuală compusă
-1,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre FANION SRL

Ce cifră de afaceri are FANION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.537.380 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 53.506 lei.
FANION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FANION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FANION SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FANION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.652.966 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FANION SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FANION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FANION SRL?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .