PERSAM & COMP SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

PERSAM & COMP SRL (CUI 6438175) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Grădinari Com. Grădinari, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 24 noiembrie 1994, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.361.356 lei, profit net de 1.028.724 lei, datorii de 6.331.448 lei, capitaluri proprii de 4.603.590 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.75%
Lichiditate
1.15 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.361.356lei

Venituri totale

38.622.664lei

Rezultat net

1.028.724lei

Datorii

6.331.448lei

Capitaluri proprii

4.603.590lei

Capital de lucru

926.193lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

868.869lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000895111
Data înregistrării
24 noiembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT GRĂDINARI COM. GRĂDINARI, CAL. TIMIŞOAREI, NR.78

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4%
Profitul, față de anul trecut
-9,3%
Creștere anuală compusă
+4,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.23%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.15 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.75%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.08%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință3.99%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.644.088lei
I2Active circulante7.257.641lei
I3Stocuri6.220.379lei
I4Creanțe482.242lei
I5Casa și conturi la bănci555.020lei
I6Cheltuieli în avans33.309lei

Pasiv

I7Datorii6.331.448lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.603.590lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.361.356lei
I14Venituri totale38.622.664lei
I15Cheltuieli totale37.414.629lei
I16Profit brut1.208.035lei
I18Profit net1.028.724lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă2,75%
Marjă brută3,23%
Rentabilitatea capitalurilor22,35%
Rentabilitatea activelor9,44%
Grad de îndatorare58,08%
Lichiditate curentă1,15
Cifră de afaceri pe salariat868.869lei
Fond de rulment926.193lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,99%
Creștere anuală compusă
4,65%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre PERSAM & COMP SRL

Ce cifră de afaceri are PERSAM & COMP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.361.356 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.028.724 lei.
PERSAM & COMP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PERSAM & COMP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PERSAM & COMP SRL?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PERSAM & COMP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.331.448 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PERSAM & COMP SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PERSAM & COMP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PERSAM & COMP SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .