PALLEGRINI SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

PALLEGRINI SRL (CUI 6379842) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 11 noiembrie 1994, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 28.423.419 lei, profit net de 931.194 lei, datorii de 7.613.044 lei, capitaluri proprii de 4.412.607 lei, 61 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
18.44%
Profitabilitate
3.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

28.423.419lei

Venituri totale

25.720.693lei

Rezultat net

931.194lei

Datorii

7.613.044lei

Capitaluri proprii

4.412.607lei

Capital de lucru

14.343.649lei

Salariați

61

Cifră de afaceri pe salariat

465.958lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J17/2594/1994
Data înregistrării
11 noiembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. RĂZBOIENI, NR.86, AP.CAMERA 4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7%
Profitul, față de anul trecut
+45,9%
Creștere anuală compusă
+8,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.44%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate2.88 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.28%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare31.81%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință6.98%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.974.281lei
I2Active circulante21.956.693lei
I3Stocuri708.133lei
I4Creanțe18.394.702lei
I5Casa și conturi la bănci2.853.858lei
I6Cheltuieli în avans25.092lei

Pasiv

I7Datorii7.613.044lei
I8Venituri în avans11.930.415lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.412.607lei
I11Capital subscris vărsat107.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă28.423.419lei
I14Venituri totale25.720.693lei
I15Cheltuieli totale24.604.367lei
I16Profit brut1.116.326lei
I18Profit net931.194lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați61

Indicatori · 2025

Marjă netă3,28%
Marjă brută3,93%
Rentabilitatea capitalurilor21,1%
Rentabilitatea activelor3,89%
Grad de îndatorare31,81%
Lichiditate curentă2,88
Cifră de afaceri pe salariat465.958lei
Fond de rulment14.343.649lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,98%
Creștere anuală compusă
8,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre PALLEGRINI SRL

Ce cifră de afaceri are PALLEGRINI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 28.423.419 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 931.194 lei.
PALLEGRINI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PALLEGRINI SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PALLEGRINI SRL?
61 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PALLEGRINI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.613.044 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PALLEGRINI SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PALLEGRINI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PALLEGRINI SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .