FERONERIA PROD SA

Activă

2562 Operaţiuni de mecanică generală

FERONERIA PROD SA (CUI 6340702) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 2 noiembrie 1994, cu activitatea principală „operaţiuni de mecanică generală” (CAEN 2562).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 85.764.735 lei, pierdere netă de 193.948 lei, datorii de 30.599.291 lei, capitaluri proprii de 29.477.177 lei, 222 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Pierdere în fiecare dintre ultimii trei ani.

Din cei șase factori ieșeau 61 de puncte, dar scorul e plafonat la 44: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Profitabilitate
-0.23%
Istoricul rezultatelor
3 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

85.764.735lei

Venituri totale

87.000.129lei

Rezultat net

-193.948lei

Datorii

30.599.291lei

Capitaluri proprii

29.477.177lei

Capital de lucru

15.801.933lei

Salariați

222

Cifră de afaceri pe salariat

386.328lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998000416024
Data înregistrării
2 noiembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
2562 — Operaţiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, CAL. 6 VÂNĂTORI, NR.51-53

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,8%
Profitul, față de anul trecut
-8,6%
Creștere anuală compusă
+3,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.93%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.52 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-0.23%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare50.8%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor3 ani

    3 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA44200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.839.083lei
I2Active circulante46.401.224lei
I3Stocuri20.363.919lei
I4Creanțe21.441.556lei
I5Casa și conturi la bănci4.595.749lei
I6Cheltuieli în avans205.139lei

Pasiv

I7Datorii30.599.291lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane368.978lei
I10Capitaluri29.477.177lei
I11Capital subscris vărsat20.628.636lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă85.764.735lei
I14Venituri totale87.000.129lei
I15Cheltuieli totale87.178.201lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă193.948lei
I20Număr mediu de salariați222

Indicatori · 2025

Marjă netă-0,23%
Marjă brută-0,21%
Rentabilitatea capitalurilor-0,66%
Rentabilitatea activelor-0,32%
Grad de îndatorare50,8%
Lichiditate curentă1,52
Cifră de afaceri pe salariat386.328lei
Fond de rulment15.801.933lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,8%
Creștere anuală compusă
3,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre FERONERIA PROD SA

Ce cifră de afaceri are FERONERIA PROD SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 85.764.735 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -193.948 lei.
FERONERIA PROD SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERONERIA PROD SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FERONERIA PROD SA?
222 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERONERIA PROD SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 30.599.291 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERONERIA PROD SA?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERONERIA PROD SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERONERIA PROD SA?
Activitatea principală este CAEN 2562 — Operaţiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .