TEHNOMECANICA SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

TEHNOMECANICA SRL (CUI 6226644) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 30 septembrie 1994, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.175.881 lei, profit net de 68.327 lei, datorii de 10.966.762 lei, capitaluri proprii de 4.137.527 lei, 45 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.75 x
Profitabilitate
0.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.175.881lei

Venituri totale

15.799.529lei

Rezultat net

68.327lei

Datorii

10.966.762lei

Capitaluri proprii

4.137.527lei

Capital de lucru

-2.756.332lei

Salariați

45

Cifră de afaceri pe salariat

337.242lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/766/1994
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1994000766309
Data înregistrării
30 septembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. PARC INDUSTRIAL SUD, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-18,9%
Profitul, față de anul trecut
-97,3%
Creștere anuală compusă
+3,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.18%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.45%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare72.04%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-18.91%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA54200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.012.471lei
I2Active circulante8.210.430lei
I3Stocuri1.338.547lei
I4Creanțe2.778.946lei
I5Casa și conturi la bănci4.092.937lei
I6Cheltuieli în avans40.127lei

Pasiv

I7Datorii10.966.762lei
I8Venituri în avans158.739lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.137.527lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.175.881lei
I14Venituri totale15.799.529lei
I15Cheltuieli totale15.613.240lei
I16Profit brut186.289lei
I18Profit net68.327lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați45

Indicatori · 2025

Marjă netă0,45%
Marjă brută1,23%
Rentabilitatea capitalurilor1,65%
Rentabilitatea activelor0,45%
Grad de îndatorare72,04%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat337.242lei
Fond de rulment-2.756.332lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-18,91%
Creștere anuală compusă
3,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre TEHNOMECANICA SRL

Ce cifră de afaceri are TEHNOMECANICA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.175.881 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 68.327 lei.
TEHNOMECANICA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TEHNOMECANICA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TEHNOMECANICA SRL?
45 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TEHNOMECANICA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.966.762 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TEHNOMECANICA SRL?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TEHNOMECANICA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TEHNOMECANICA SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .