PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL

Activă

5611 Restaurante

PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL (CUI 6205722) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 26 septembrie 1994, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.265.956.474 lei, profit net de 181.078.577 lei, datorii de 318.143.502 lei, capitaluri proprii de 386.283.999 lei, 5.615 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.27 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.265.956.474lei

Venituri totale

2.280.752.527lei

Rezultat net

181.078.577lei

Datorii

318.143.502lei

Capitaluri proprii

386.283.999lei

Capital de lucru

-232.390.596lei

Salariați

5.615

Cifră de afaceri pe salariat

403.554lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994016755405
Data înregistrării
26 septembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS. NICOLAE TITULESCU, NR.4-8, CLADIREA AMERICA HOUSE. ARIPA DE VEST, ET.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,5%
Profitul, față de anul trecut
+4,3%
Creștere anuală compusă
+11,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.99%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.27 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.99%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare43.64%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință12.47%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate643.216.433lei
I2Active circulante85.752.906lei
I3Stocuri14.421.425lei
I4Creanțe18.952.309lei
I5Casa și conturi la bănci52.379.172lei
I6Cheltuieli în avans4.494.232lei

Pasiv

I7Datorii318.143.502lei
I8Venituri în avans10.585.537lei
I9Provizioane18.450.533lei
I10Capitaluri386.283.999lei
I11Capital subscris vărsat7.438.202lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.265.956.474lei
I14Venituri totale2.280.752.527lei
I15Cheltuieli totale2.061.604.332lei
I16Profit brut219.148.195lei
I18Profit net181.078.577lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5.615

Indicatori · 2025

Marjă netă7,99%
Marjă brută9,67%
Rentabilitatea capitalurilor46,88%
Rentabilitatea activelor24,84%
Grad de îndatorare43,64%
Lichiditate curentă0,27
Cifră de afaceri pe salariat403.554lei
Fond de rulment-232.390.596lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
12,47%
Creștere anuală compusă
11,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.265.956.474 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 181.078.577 lei.
PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL?
5.615 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 318.143.502 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .