ROMVITRINE SRL

Activă

3100 Fabricarea de mobilă

ROMVITRINE SRL (CUI 6201810) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cernăteşti Com. Cernăteşti, BUZĂU, înregistrată la 26 septembrie 1994, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă” (CAEN 3100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.416.702 lei, profit net de 403.707 lei, datorii de 4.976.421 lei, capitaluri proprii de 904.541 lei, 45 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
84.99%
Lichiditate
0.87 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.416.702lei

Venituri totale

11.737.217lei

Rezultat net

403.707lei

Datorii

4.976.421lei

Capitaluri proprii

904.541lei

Capital de lucru

-632.742lei

Salariați

45

Cifră de afaceri pe salariat

231.482lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994001819107
Data înregistrării
26 septembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
3100 — Fabricarea de mobilă
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT CERNĂTEŞTI COM. CERNĂTEŞTI, STR INDUSTRIEI, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+31%
Profitul, față de anul trecut
+196,6%
Creștere anuală compusă
+6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.88%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare84.99%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință30.97%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.511.741lei
I2Active circulante4.343.679lei
I3Stocuri3.222.455lei
I4Creanțe805.186lei
I5Casa și conturi la bănci316.038lei
I6Cheltuieli în avans25.542lei

Pasiv

I7Datorii4.976.421lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri904.541lei
I11Capital subscris vărsat1.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.416.702lei
I14Venituri totale11.737.217lei
I15Cheltuieli totale11.254.954lei
I16Profit brut482.263lei
I18Profit net403.707lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați45

Indicatori · 2025

Marjă netă3,88%
Marjă brută4,63%
Rentabilitatea capitalurilor44,63%
Rentabilitatea activelor6,89%
Grad de îndatorare84,99%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat231.482lei
Fond de rulment-632.742lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
30,97%
Creștere anuală compusă
5,96%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3100 Fabricarea de mobilă

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre ROMVITRINE SRL

Ce cifră de afaceri are ROMVITRINE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.416.702 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 403.707 lei.
ROMVITRINE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROMVITRINE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROMVITRINE SRL?
45 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROMVITRINE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.976.421 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROMVITRINE SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROMVITRINE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROMVITRINE SRL?
Activitatea principală este CAEN 3100 — Fabricarea de mobilă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .