DAMON GROUP S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

DAMON GROUP S.R.L. (CUI 6075975) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Mangalia, CONSTANŢA, înregistrată la 22 august 1994, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.371.335 lei, profit net de 6.168 lei, datorii de 626.398 lei, capitaluri proprii de 2.179.884 lei, 18 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.371.335lei

Venituri totale

2.507.034lei

Rezultat net

6.168lei

Datorii

626.398lei

Capitaluri proprii

2.179.884lei

Capital de lucru

602.493lei

Salariați

18

Cifră de afaceri pe salariat

131.741lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/2649/1994
Data înregistrării
22 august 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. ROZELOR, BL.C17B, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,3%
Profitul, față de anul trecut
-69,5%
Creștere anuală compusă
+7,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate80.4%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.96 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.26%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare23.1%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință11.28%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.482.391lei
I2Active circulante1.228.891lei
I3Stocuri214.101lei
I4Creanțe862.377lei
I5Casa și conturi la bănci22.390lei
I6Cheltuieli în avans95.000lei

Pasiv

I7Datorii626.398lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.179.884lei
I11Capital subscris vărsat188.100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.371.335lei
I14Venituri totale2.507.034lei
I15Cheltuieli totale2.499.551lei
I16Profit brut7.483lei
I18Profit net6.168lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați18

Indicatori · 2025

Marjă netă0,26%
Marjă brută0,32%
Rentabilitatea capitalurilor0,28%
Rentabilitatea activelor0,23%
Grad de îndatorare23,1%
Lichiditate curentă1,96
Cifră de afaceri pe salariat131.741lei
Fond de rulment602.493lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,28%
Creștere anuală compusă
7,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre DAMON GROUP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DAMON GROUP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.371.335 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.168 lei.
DAMON GROUP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DAMON GROUP S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DAMON GROUP S.R.L.?
18 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DAMON GROUP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 626.398 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DAMON GROUP S.R.L.?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DAMON GROUP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DAMON GROUP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .