DEME MACARALE SRL

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

DEME MACARALE SRL (CUI 6073087) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 19 august 1994, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 121.650.408 lei, profit net de 15.028.697 lei, datorii de 99.151.613 lei, capitaluri proprii de 79.044.489 lei, 195 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.91 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

121.650.408lei

Venituri totale

124.516.131lei

Rezultat net

15.028.697lei

Datorii

99.151.613lei

Capitaluri proprii

79.044.489lei

Capital de lucru

-8.793.228lei

Salariați

195

Cifră de afaceri pe salariat

623.848lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994003029056
Data înregistrării
19 august 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. CZÁRÁN GYULA, NR.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,9%
Profitul, față de anul trecut
-17,8%
Creștere anuală compusă
+5,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.36%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate12.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.65%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință2.9%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate87.823.450lei
I2Active circulante90.358.385lei
I3Stocuri2.952.363lei
I4Creanțe71.871.275lei
I5Casa și conturi la bănci15.534.747lei
I6Cheltuieli în avans48.956lei

Pasiv

I7Datorii99.151.613lei
I8Venituri în avans34.689lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri79.044.489lei
I11Capital subscris vărsat500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă121.650.408lei
I14Venituri totale124.516.131lei
I15Cheltuieli totale106.786.606lei
I16Profit brut17.729.525lei
I18Profit net15.028.697lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați195

Indicatori · 2025

Marjă netă12,35%
Marjă brută14,57%
Rentabilitatea capitalurilor19,01%
Rentabilitatea activelor8,43%
Grad de îndatorare55,65%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat623.848lei
Fond de rulment-8.793.228lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,9%
Creștere anuală compusă
5,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre DEME MACARALE SRL

Ce cifră de afaceri are DEME MACARALE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 121.650.408 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.028.697 lei.
DEME MACARALE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DEME MACARALE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DEME MACARALE SRL?
195 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DEME MACARALE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 99.151.613 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DEME MACARALE SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DEME MACARALE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DEME MACARALE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .