PELES COMPREST SRL

Activă

8292 Activităţi de ambalare

PELES COMPREST SRL (CUI 5932641) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 19 iulie 1994, cu activitatea principală „activităţi de ambalare” (CAEN 8292).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.321.210 lei, profit net de 24.363 lei, datorii de 351.680 lei, capitaluri proprii de 722.797 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.84%
Tendință
-8.64%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.321.210lei

Venituri totale

1.548.098lei

Rezultat net

24.363lei

Datorii

351.680lei

Capitaluri proprii

722.797lei

Capital de lucru

134.274lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

220.202lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J05/2605/1994
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1994002605055
Data înregistrării
19 iulie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
8292 — Activităţi de ambalare
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. BEIUŞULUI, NR.42

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,6%
Profitul, față de anul trecut
-81,2%
Creștere anuală compusă
+4,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.69%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.38 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.84%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare33.42%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-8.64%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate566.288lei
I2Active circulante485.954lei
I3Stocuri33.955lei
I4Creanțe219.995lei
I5Casa și conturi la bănci232.004lei
I6Cheltuieli în avans22.235lei

Pasiv

I7Datorii351.680lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri722.797lei
I11Capital subscris vărsat5.910lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.321.210lei
I14Venituri totale1.548.098lei
I15Cheltuieli totale1.510.448lei
I16Profit brut37.650lei
I18Profit net24.363lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă1,84%
Marjă brută2,85%
Rentabilitatea capitalurilor3,37%
Rentabilitatea activelor2,32%
Grad de îndatorare33,42%
Lichiditate curentă1,38
Cifră de afaceri pe salariat220.202lei
Fond de rulment134.274lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-8,64%
Creștere anuală compusă
4,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8292 Activități de ambalare

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre PELES COMPREST SRL

Ce cifră de afaceri are PELES COMPREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.321.210 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.363 lei.
PELES COMPREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PELES COMPREST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PELES COMPREST SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PELES COMPREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 351.680 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PELES COMPREST SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PELES COMPREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PELES COMPREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 8292 — Activităţi de ambalare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .